En Büyük Buhranımız; Hayatlarımız!

3 sene önce Beyazıt Kölemen tarafından yazılmıştır.-1.646 Okunma

Bu gece fight club’ dan güzel bir alıntı yapmak istedim..

“Man, i see in fight club the strongest and smartest men who’ve ever lived. i see all this potential, and i see it squandered. god damn it, an entire generation pumping gas, waiting tables – slaves with white collars. advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need. we’re the middle children of history, man. no purpose or place. we have no great war. no great depression. our great war is a spiritual war. our great depression is our lives. we’ve all been raised on television to believe that one day we’d all be millionaires, and movie gods, and rock stars, but we won’t. we’re slowly learning that fact. and we’re very, very pissed off.”

Yada türkçesiyle;

Burada yaşayan en güçlü ve en zeki erkekleri görüyorum. bu potansiyeli görüyorum ve hepsi heba oluyor. lanet olsun, bütün bir nesil benzin pompalıyor, garsonluk yapıyor, ya da beyaz yakalı köle olmuş. reklamlar yüzünden araba ve kıyafet peşinde. nefret ettiğimiz işlerde çalışıp gereksiz şeyler alıyoruz. bizler tarihin ortanca çocuklarıyız. bir amacımız ya da yerimiz yok, ne büyük savaşı yaşadık ne de büyük buhranı. bizim savaşımız ruhani bir savaş, en büyük buhranımız hayatlarımız. televizyonla büyürken, milyoner, film yıldızı ya da rock yıldızı olacağımıza inandık, ama olmayacağız. bunu yavaş yavaş öğreniyoruz ve o yüzden çok çok kızgınız.

Sahiden;

Bizler nasıl bir hayat yaşıyoruz?

“En Büyük Buhranımız; Hayatlarımız!” için bir cevap

  1. Ramiz TAYFUR diyor ki:

    Ahmak kutusunun aptallaştırdığı hayal gücünden yoksun bir nesille iç içe yaşıyoruz. Bizim neslimiz yine iyiydi bizden sonra ki nesil? Teknoloji ile doğup akıllı cihazlarla yatan ve bilginin beş para etmediği zamanda yaşıyoruz. Disney Channel saçmalığına esir ettiğimiz bir nesil. Neyse zaten dünya dahada yaşanmaz bir yer oluyor, nefes alacak yeşilliğimiz kalmadı kapitalist düzen yüzünden bir de bunları dert etmeyelim! Dimi?

Bir Cevap Yazın